omnie_toppng

mgr Milena Romanik-Ciszkowska – dietetyk medyczny, specjalista żywienia człowieka

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Białymstoku - Wydział Nauk Medycznych na kierunku Dietetyka.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam już podczas studiów, odbywając liczne praktyki min.: na oddziałach szpitalnych, w poradniach. Wciąż poszerzam swoją wiedzę będąc czynną zawodowo oraz uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach zawodowych.
Na studiach zdobyłam szeroką wiedzę na temat żywienia człowieka zdrowego, żywienia klinicznego w różnych jednostkach chorobowych, nieustanie pogłębiam swoją wiedzę śledząc najnowsze publikacje naukowe oraz uczestnicząc w konferencjach naukowych.
Zajęłam trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „1000 wizyty dla serca” organizowanym przez Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii Sp. z o.o. nad patronatem Polskiego Towarzystwa Dietetyki.
Wszystkich Pacjentów prowadzę indywidualnie, gdyż każdy ma inny problem i dolegliwości co wymaga bardzo indywidualnego podejścia.
Planując dietoterapię opieram się o standardy zgodne z aktualną wiedzą medyczną z zakresu żywienia człowieka.
Staram się maksymalnie dostosować dietę do trybu życia Pacjentów, tak aby realizacja jej założeń była możliwa, jak najmniej uciążliwa, przyjemna oraz by uczyła zdrowych nawyków żywieniowych, które będą towarzyszyły nam całe życie. Uwzględniam przy tym występujące jednostki chorobowe, problemy zdrowotne (uczulenia, nietolerancje, alergie pokarmowe), upodobania smakowe, rodzaj wykonywanej pracy, sposób spędzania wolnego czasu, możliwości finansowe itd. Dzięki temu nie musisz spędzać długich godzin w kuchni, a realizacja jadłospisu nie spowoduje spustoszenia w Twoim portfelu.


Dietetyk Medyczny, specjalizuje się w żywieniu chorób, a w szczególności chorób układu sercowo-naczyniowego (podwyższony cholesterol, dyslipidemia).

Dieta to nie tylko wyliczone ilości pożywienia zawarte w tabeli, lecz sposób życia, myślenia.
Przez prawidłowe odżywianie możemy wyleczyć rozmaite jednostki chorobowe oraz utrzymać prawidłową masę ciała, ponadto utrzymać zdrowie fizyczne, psychiczne i dobre samopoczucie.


prev next
prev next